v Albrechticích u Sušice

     
   

Naše chalupa se nachází na severní straně kopce Sedlo asi 400 m nad vesničkou Albrechtice, vzdálená 6 km od Sušice ve zdravém klidném prostředí. Z chalupy  je fascinující výhled do vnitrozemí po celém širokém horizontu. Za pěkné viditelnosti je možno dohlédnout až na těžební věže na Příbramsku tj. asi 80 km daleko.

 

 

Nad chalupou začíná hluboký les plný lesních plodů. Hned na kraji lesa začíná červenobíle značená turistická cesta kterou vystoupáte po 1.5 km na vrchol Sedla. Dříve zde bylo rozsáhlé keltské hradiště. Do dnes jsou viditelné mohutné kamenné valy. Archeologické vykopávky z tohoto místa jsou v sušickém muzeu. Od podzimu 2009 je na vrcholu vybudovaná 36 m vysoká dřevěná rozhledna s nádherným výhledem jak po celé Šumavě tak i do vnitrozemí.

 

    

Pohled ze Sedla Rabí

Dále po turistické cestě můžete pokračovat na hrad Kašperk a dál na Šumavu. Při pohledu z chalupy do údolí vidíte hrad Rabí, který je  vzdálen asi deset kilometrů vzdušnou čarou. Jako na dlani máte Svatobor nad Sušicí. Asi 100 m východně od chalupy stojí kulturní památka románský kostel z 12. století, nejstarší v kraji.
 

V létě je možnost užívat si po celý den velkého bazénu na zahradě, nebo si jít zaplavat do 3 km vzdáleného koupaliště s přírodní vodou na Ostružno nebo do řeky Otavy v Sušici či sušického koupaliště. Aquapark v Horažďovicích je vzdálen 25 km. V Sušici si můžete si zapůjčit kánoe a sjet horní tok Otavy až pod hrad Rabí, dále je zde lanové centrum, zorbink, kuželky a jiné jako jízda na koních či sjezd na koloběžce ze Svatoboru.

Známá města:  Sušice 6 km, Kašperské Hory 9 km, Klatovy 35 km.

Koupaliště:  Ostružno 3 km, Nezdice 5 km, Sušice 6km, Aquapark Horažďovice 25 km.

Hrady:  Kašperk 4 km pěšky, 9 km autem. Velhartice 20 km, Rabí 16 km autem, 10 km na kole.

V okolí je mnoho turistických tras, centrální Šumava – Kvilda, Vydra, Srní 20 - 30 km.

SRN - přechod Železná Ruda 40 km.


Svatobor

Zimní střediska: Vlek Nezdice 8 km, Kašperské Hory 12 km, Javorník 15 km, Churáňov - Zadov 25 km. Železná Ruda - Špičák  40 km. Velký Javor – SRN 45 km.